Jak začít….

Jak začít pracovat jako svatební koordinátorka?

Krok číslo 1 – sepište si seznam míst.

Určitě jste (tak jako já) viděla spoustu amerických filmů se svatební tématikou. Třeba vám ukápla slza, tak jako mě. A když jste viděla tu „americkou organizátorku“, tak jste přesně věděla, že chcete být jako ona…

Ano, začíná to snem. Snem, který se mi podařilo zhmotnit. Ale budu k vám upřímná. Není to jako ve filmu… Často se mě ptáte jak začít. Doporučuji vám, když už se téhle práci chcete opravdu věnovat, abyste se poohlédli někde po okolí, a sepsali si místa svatebních obřadů a místa svatebních hostin.

Už to máte? Určitě jsou to místa, kde jsou svatby krásné, kde to „umí“ dělat… ale to není většinou místo, kde byste se vy mohla realizovat… Teď se zamyslete znovu a pořádně. A napište si všechny místa, kde se svatba uskuteční třeba jen jednou za rok. Hospoda, kam každý večer chodí tři štamgasti, ale jinak má vlastně moc pěknou zahrádku, a sál, kde by se dalo třeba i tančit… Louka, odkud je krásně vidět na město, sokolovna, která když se trochu nazdobí, přivezou se stoly a židle bude na svatební hostinu jako stvořená. Tohle je váš prostor. Tady mohou mít vaši klienti svatbu.

Bohužel si to spoustu z nich nedokáže ani představit, a bude na vás říct jim, jak krásně jim to nazdobíte. Kam dáte stůl pro dary, a odkud bude říkat tatínek jeho svatební projev.

 

Jak začít pracovat jako svatební koordinátorka?

Krok číslo 2 – první výzdoba

Určitě mi namítnete, že nechcete být dekoratérka, ale přece koordinátorka. Bohužel, tady u nás to spolu dost úzce (alespoň na začátku) vždy souvisí. Začněte prostě u výzdoby.

Nejlepší je, když se vám vdává kamarádka. Nabídněte jí své služby (samozřejmě zdarma, ale až vám bude chtít po svatbě něco dát, rozhodně neodmítejte), a pomozte jí s výzdobou svatební hostiny. Pokud se na to budete cítit, můžete nazdobit i obřad, ale podle mého názoru je lepší začít jen s hostinou. Je na to více času, a je to více v klidu.

Svoji práci si kvalitně nafoťte. Mobil nestačí. Pokud si nejste jistá, dohodněte se s někým ve svém okolí, a mějte opravdu perfektní kvalitní fotografie. Fotografujte už s prostřenými příbory, talíři, skleničkami. Bez toho výzdoba působí nedodělaně. Byla vaše kamarádka spokojená? Požádejte ji, aby vám napsala poděkování a doporučení pro ostatní klienty.

A nakonec… založte si facebookovou stánku (ne skupinu prosím vás). Je zdarma. A pozvěte na tuto stránku své přátele. Zveřejňujte fotografie svých výzdob. Nebo tipy na místa, kde by vaši klienti mohli mít svatební hostinu. Uvidíte, že se celý proces rozhýbe a dá se do pohybu. A pak už nezapomínejte každé nevěstě hned odpovědět… Přeji vám, aby se i ten váš „stroj“ brzy rozhýbal tak, jak si přejete.