Špatné počasí? Zkažená svatba?

Co když bude pršet? Foukat silný vítr? Jednoduše nevyjde počasí? Tohle je jedna z otázek, kterou si pokládají všichni snoubenci, kteří se rozhodli vstoupit do společného života jednou z nejromantičtějších cest, pod širým nebem.

Respektive snoubenci si tuto otázku leckdy zapomenou položit. Říkáte si, jak mohou zapomenout? Samozřejmě, že nezapomněli, ale je to jedna z věcí, kterou se všichni bojíme vyslovit a nemusí se zdaleka jednat ani o svatbu, můžete připravovat zahradní slavnost, nebo se jednoduše chystat na rodinný výlet a vždycky tu bude tahle nepříjemná otázka. U svatby bohužel je potřeba plánovat termín značně dopředu, ani ta nejlepší meteorologická předpověď nám neřekne, zda slunko vysvitne či nikoliv. Ať už si Vaši klienti vybrali zámeckou zahradu, louku u rybníka, dvůr na statku nebo ten vlastní, tak je tu riziko, že bude ošklivo. Co s tím? V první řadě musíte být Vy, koordinátorka, která tuhle otázku položí, je to na Vás otevřít tuhle třináctou komnatu svatebních příprav, protože Vy musíte být připravena na všechno, mít vždy mokrou variantu, jednoduše záložní plán a to nejen, co se týče počasí, ale o tom zase někdy příště.

Aby vše dopadlo dle představ budoucích novomanželů, musíte z nich dostat i to, jak proběhne obřad a oslava v případě nepřízně počasí. A odpovědí: „To se nestane,“ se nenechte ukonejšit. Samozřejmě jsou svatební místa, kde situaci lze řešit operativně, dohodnout se až ráno před obřadem, ale věřte, že pokud tuhle možnost dopředu alespoň nenaťuknete, budou všichni zaskočeni a diskuse bude plná emocí a to nejen ze strany hlavních aktérů. Ne nadarmo se říká, že počasí je vděčné téma k nezávazné diskusi. Každý jeden host bude mít potřebu se vyjádřit a tím zdaleka nekončíme, paní matrikářka s oddávajícím, hudebníci, cateringová služba, fotograf budou jistě mít na situaci vlastní názor. Vy potřebujete mí dopředu domluvený plán se snoubenci, protože jediná kouzelná formule, která na všechny aktéry svatebního veselí platí je: „Snoubenci si to takhle přejí a jejich přání budeme respektovat.“

Počítejte se vším a přesvědčte své klienty, aby v případě deště neztráceli dobrou náladu. Nevěsta v holinkách může být originální, barevné deštníky poslouží i jako slunečníky a při focení s nimi hosté užijí spoustu legrace, přílišné horko totiž také nemusí být vždy výhra. Kdo je připraven, není zaskočen a to u svatby a svatební koordinace platí obzvlášť.

Bára