Tipy pro svatbu v dubnu

Pokud vás čekají přípravy na dubnovou svatbu, těšte se. Jaro patří k obdobím, kdy se vše probouzí a po zimě rozkvétá. Březen je, co se týče jara, ještě takový „nemastný neslaný“, ale v dubnu už se nám sluníčko začne ukazovat ve své síle. A díky němu máme i lepší náladu a optimismus. A takové jsou i dubnové svatby.

Z mé zkušenosti jsou to většinou těhotné nevěsty, které chtějí svatbu stihnout ještě před narozením miminka.  A o tom právě jarní svatby jsou – probouzí se tu nový život. Při svatbě se vlastně probouzí nový společný rodinný život.

Pokud budete radit nevěstě a ženichovi s celkovou koncepcí svatby, určitě doporučujeme odrazit se od barev a květin. Květinky, které doporučujeme použít mohou být jarní, s využitím klidně nějakých oblíbených stálic. Ale čím víc jarních květin využijete, tím víc to bude opravdová jarní svatba… Jarní květinky a jarní barvy jsou spíše v pastelových barvách bílé, smetanové, světle žluté, žluté, jemně růžové a světle modré, doplnit ji můžete určitě i světle zelenkavou – ne svítivou, ale pozitivní jarní zelenou barvičkou. Pokud bude celkový koncept svatby bílý, úžasně a neokoukaně ve svatební kytici nebo dekoracích vypadají bílé narcisky.

Jak by mohl vypadat svatební obřad, pokud se rozhodnete ho uspořádat venku?

Pro hosty mohou být připraveny bílé židličky, bílý stolek, na konstrukci může být přehozený smetanový dlouhý šifonový voál, smetanové voály mohou pokrývat i židle u uličky a mohou být spuštěné až na zem, směrem k uličce. V uličce jsou jako ozdoby použity jarní dekorace – vázy – konvičky, v nich jarní kvítí a klidně i plevel, a když budete chtít být hravé, může sem tam ležet třeba křepelčí vajíčko anebo ptačí pírko, nebo dokonce mini ptáček (moc to s nimi nepřehánějte, ale pokud bude malý a jeden, určitě to dekoraci hezky ozvláštní).

Jak by mohla vypadat svatební hostina?

V dnešní době je u nevěst oblíbená středová zelená girlanda. Nenechte se zlákat umělou zelení, i když občas vypadá pěkně, vaší svatbě to nevtiskne ten pravý punc jedinečnosti. Raději si udělejte procházku do lesa s větším pytlem, anebo košíkem a nasbírejte si zeleň vlastní. Nebojte se využít třeba i kočičky, anebo mech. Případně větvičky kroucené vrby. Když mezi dekorace, které nasbíráte v lese zakomponujete například cibuloviny anebo jarní květinky v květináčích, každý z hostů si po svatbě může třeba odnést jarní vzpomínku z vaší svatby, anebo si kytičky po svatbě můžete zasadit do vlastní zahrádky.

Talíře mohou ozdobit například žluté anebo bledě modré ubrousky, příbory mohou být stříbrné, anebo zlaté. Menu, jmenovky a ostatní tiskoviny mohou být napsané zelenkavým či bleděmodrým tiskem. Celkový dojem svatební hostiny by měla být čistota, probouzející se nová energie a optimismus.

Jak by mohl vypadat třeba fotokoutek?

Snad jsem vám již nastínila představu dubnové svatby. Abychom vše nesladili do jarních, pastelových barev a potom třeba fotokoutek nepohřbili fuchsiovou růžovou… doporučila bych například závěs na konstrukci nechat bílou a z konstrukce spustit pastelové stužky a sem tam na některé může třeba viset pryskyřník, anebo jiná jarní květinka. Pokud budete chtít fotokoutek zkombinovat i se sezením, doporučila bych vzdušné židle, třeba i s nějakou jarní stuhou anebo dekorací. Do dekorací fotokoutku se nebojte přidat právě jarní stuhy (klidně širší), mohou zde být použity i plastová velikonoční vajíčka, různí ptáčci a zajíčci – alkohol, jarní dekorace a fotokoutek – to opravdu uvidíte co vaši hosté umí.

Přeji vám, ať se vaše dubnová svatba vydaří. Ozvu se zase na konci dubna s nápady na květnovou svatbu.