Proč dělat koordinátorku jako bokovku?

Možná jste už četla článek Jak začít a pořád tak nějak máte strach? Že není přece možné, že byste se stala koordinátorkou na plný úvazek jen tak z nuly, že by se splnil ten sen? Já mám radu, jak to dělám já a možná to je také jeden z kroků jak vůbec začít.

Buďte koordinátorkou ve volném čase! Pokud Vás to opravdu láká a zajímá a je to Váš sen a nemáte odvahu do toho skočit rovnýma nohama nebo rovnou po hlavě, tak to jednoduše zkuste jako koníček. Berte to, jako činnost v rámci svého osobního rozvoje. Mějte svatby jako melouch, stejně je nejlepší začít se svatbou kamarádky nebo její kamarádky nebo s tou svojí a tak trochu si zmapovat terén.

A proč tedy dělat svatební koordinátorku jako melouch? 

Jedna ze zásadních výhod je, že pokud něco děláte ve svém volném čase, je to většinou dobrovolně, nikoliv z povinnosti, prostě Vás to baví a hlavně pracujete s lidmi, se kterými je Vám příjemně a fajn a užíváte si to.  Máte samozřejmě i druhou stranu mince, to že si to užíváte Vy, nemusí ovšem pozitivně vnímat Vaše okolí – partner, rodina, kamarádi, je třeba ten volný čas trochu rozvrhnout, na to pozor, ale od toho tu jsou přeci Vaše organizační schopnosti.

Své klienty máte možnost si trochu vybírat. Přeci jen je to Váš volný čas a někdy se ta stejná nota jednoduše nesejde a od toho je lepší dát ruce pryč, to mi věřte. Budete v mnohem větší pohodě a nebudete se cítit pod tlakem, že něco musíte. V neposlední řadě jedna z výhod je, že v zaměstnání, kde jste denně, můžete potkat své potenciální klienty a to nejen mezi kolegy.

Ze začátku a ani po tom vlastně Vás nebude nikdy trápit, že Vám to třeba někdy zase tolik, jak se u melouchů říká, nevynese. A když ano, tak budete mít o to větší radost a motivaci a třeba z toho bude nakonec i práce na plný úvazek a tomu se říká splněný sen, no ne?

Bára